Szeretnél Pilóta lenni nálunk?
Máv Repülőklub, 2011. szeptember 7., 16:51
Pilótaképzés
Valósítsd meg álmaid, tanulj meg repülni!
Tartalom: Aktuális Tudnivalók Kiképzés menete Mennyibe kerül?
Repülőklubunk nagy hangsúlyt fektet vitorlázó és motoros pilóták képzésére.
Növendékeink alapos elméleti felkészítést követően tapasztalt oktatók segítségével sajátítják el a repülés fortélyait.Oktatási célra egyesületünk tíznél több együléses és négy kétüléses vitorlázógépet tart fenn.
Motoros kiképzés esetén a növendékek időbeosztásához alkalmazkodva biztosítjuk a megfelelő légijárművet.Gyere Te is, Repülj Velünk!
A MÁV repülőklub mely az ország egyik legrégebbi és legnagyobb repülőklubja kezdő vitorlázórepülő tanfolyamot indít ebben az évben is, hogy minél szélesebb körben megismertesse a repülés szépségeit.
Váltsd valóra az álmaidat! Tanulj meg repülőgépet vezetni!A repülés egyáltalán nem ördöngös dolog, mindössze egy csipetnyi bátorság és elhatározás szükséges az első lépések megtételéhez a többi utána magától jön!
A tanfolyamot akár már 16 éves kortól elkezdheted! Így előbb tanulhatsz meg repülni, mint autót vezetni!
Minden évben áprilistól októberig -időjárás függvényében- minden hétvégén és munkaszüneti napon repülünk a Budakeszi (Farkashegyi) sportrepülőtéren ahol kétüléses vitorlázógépekben, felkészült, komoly tapasztalattal rendelkező oktatók közreműködésével, sajátíthatod el a motor nélküli repülést, mely minden repülőgép-vezetés alapja. A vadászpilóták is itt kezdik.
Megtapasztalhatod velünk milyen érzés is hangtalanul siklani a levegőben a felhők között, együtt szárnyalni a madarakkal, könnyedén és hangtalanul siklani a kék égen akár 2000 méter magasan távol a földtől és gyönyörködni a panorámában, nézni a földet, ahogy elterül alattad térképként a táj.
Tudd meg Te is, milyen érzés is magasan a föld felett szárnyalni egyedül repülni!Ungár László
Telefon: +36-20-531-2608
E-mail: aeromotor@vnet.huA kezdő vitorlázórepülő tanfolyam indul: 2011. november 1-jén! (Késöbb is lehet csatlakozni.)
Helyszín: Budapest, MÁV Repülőklub, Rákóczi út 86. I emelet 4. (a Keleti pályaudvar közelében)
Várunk Szeretettel!Először néhány formális tudnivaló:
· Életkor: a gyakorlati kiképzés (repüléshez) megkezdéséhez min. 16 év, a szakszolgálati engedély ("jogosítvány") megszerzéséhez 17 év
· Iskolai végzettség: alapfokú elegendő
· Orvosi vizsgálat: a Sportkórházban vagy a Gyáli úti Merényi Gusztáv Kórház Repülőorvosi Bizottsága előtt.
· Ezek alapján lehet megszerezni az ún. növendék-szakszolgálati engedélyt.A kiképzés meneteŐsztől tavaszig elméleti oktatás, heti egy-két esti alkalommal (aerodinamika, szerkezettan, műszertan, szabályzat, gyakorlati repülés, típusismeret, később a teljesítményrepülés elmélete, meteorológia, navigáció). A tantermi oktatás a klubhelyiségünkben: Budapest VII. Rákóczi út 86. I. emelet 4. sz. alatt történik.
A gyakorlati repülés
Helyszíne a Farkashegyi Repülőtér, Budakeszi és Törökbálint között a Budai-hegység festői környezetében. A repülőtéren a kinnalvásra is alkalmas, mosdóval, konyhával is felszerelt, kb. 50 fő befogadóképességű faház szállásépületünk is a rendelkezésünkre áll. Első szakasz - az első egyedülrepülésig: ("B" vizsgáig) kb. 70 iskolakör oktatóval, a repülőgép vezetés alapelemeinek és vészhelyzetek megoldásának oktatása.További, a nemzetközi repülőszövetség (FAI) által jegyzett teljesítmény szintek:
Arany koszorú: ("E" vizsga) 5 óra, 3000 m magasság, 300 km távrepülés
Gyémánt koszorú: ("F" vizsga): 5000 méter magasság (ez mindig tiszta magasság-nyerést jelent, amit vitorlázva önállóan emelkedik a pilóta) 300 km befejezett táv háromszögben vagy hurokban, 500 km szabad távrepülés.Anyagi feltételek
Elöljáróban érdemes megjegyezni, hogy a vitorlázórepülés nem annyira drága, mint sokan gondolják, de ez feltételezi a tagok munkáját!
Az egyesület önfenntartó, nincs mögötte komoly pénzeket adományozó szponzor, bár a tradicionális nevet megtartottuk. Az egyesület bevételei a tagok befizetéseiből (tagsági díj és repülési díj) valamint az egyesület gazdasági célú tevékenységének nyereségéből állnak össze.Ezek alapján, a becsült költségek a követezők:
Reálisan az összköltség egyedülrepülésig ("B"-vizsgáig) kb. 200.000 Ft.
"C"-vizsgáig további 50.000 Ft.Ezen költségek kicsit részletesebben:
Belépési díj: 40.000 Ft.
Éves tagdíj: 40.000 Ft (tárgyév március 10-ig). Ezt lehet havonta is fizetni, ekkor 3.800 Ft/hó.
Első kiképzési díj, amikor elkezdesz repülni: 18.000 Ft, a másik kettő, az azt követő 1-2 ill. 2-3 hónapban, attól függ, hogyan haladsz.
Repülési díj attól függ, mennyit repülsz, de egy nap általában öt iskolakört repülsz, ez kb. 6.000 Ft. Ezeket előre kell fizetni.Utána a költség a repült időtől, csőrlések és vontatások számától függ (2-3.000 Ft/óra, 1.000 Ft/csőrlés, kb. 6.000 Ft/vontatás).
Fontos megemlíteni, hogy a vontatásra történő átképzésnek a költsége további 80-100.000 Ft.
A fentieken túl az orvosi vizsgálatért és a növendék szakszolgálati engedélyért is fizetni kell (kb. 12.000 Ft és 5.000 Ft).Elméleti kezdő-tanfolyamunk minden évben novemberben kezdődik, heti egy alkalommal 18-20 óra között a MÁV Repülőklub klubhelységében, Rákóczi út 86. I emelet 4. (a Keleti pályaudvar közelében) történik. (Ha késöbb csatlakoznál, márciusig utól tudod érni a többieket.)
A gyakorlati repülés március végén kezdődik a Farkashegyi repülőtéren.További információ - vitorlázórepülés:
Ungár László ungaranzani@gmail.com 0620-531-2608
Melicher Géza gmelicher@hotmail.com 0630-456-7620
Bedő Erik bedo.erik@sciamus.hu 0630-931-2163További információ - motoros pilótaképzés:
Porcsalmy Zoltán porcsalmyz@kesz.hu 0630-944-8777
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése